Praha a Čechy

Brno a Jižní Morava

Olomouc a Ostrava

Plzeň a Karlovy Vary

Hradec a Pardubice

České Budějovice

Profesionální rádce s výběřem klimatizací

Jak správně vybrat klimatizaci

Výpočet výkonu klimatizace

Klimatizace do bytů a domů

Klimatizace do firem

Průběh instalace klimatizace od 81klima

Praktické rady k používání klimatizace

Servis a údržba bytové klimatizace

Dopřejte si tepelnou pohodu při práci i ve volném čase — budete se cítit lépe

Je prokázáno, že člověk se cítí nejlépe při okolních teplotách v rozmezí přibližně 21° až 24° stupňů Celsia. Vyšší či nižší teploty pak vyvolávají nepříjemné pocity, které ovlivňují celkovou pohodu člověka.

 

Pohoda je pro nás při tom důležitá při práci i ve volném čase. V práci nám umožňuje se lépe soustředit, děláme méně chyb a příjemněji komunikujeme s kolegy a zákazníky. Ve volném čase nám naopak umožňuje kvalitně relaxovat a soustředit se plně na to, co nás skutečně baví.

Klimatizace pomáhá dosahovat našich cílů

Pokud se budeme cítit dobře, budeme schopni lépe dosahovat svých cílů a plnit si naše přání. V dnešní době již máme možnost si prostředí přizpůsobit. Děláme to každý den, aniž bychom nad tím dlouze přemýšleli. Obklopujeme se příjemnými lidmi, pořizujeme si dekorace a květiny, používáme barvy, které se nám líbí, nebo se díváme na pěkné obrazy.

 

Stejným způsobem je možné si přizpůsobit teplotu v místnosti, ve které se právě nacházíme. A to například vhodným výběrem klimatizační jednotky.

klimatizace Syen Omega 2,5kw
Pohoda při práci i ve volném čase díky klimatizaci Syen

Do bytu, domu, kanceláře či obchodu

Díky široké paletě klimatizačních jednotek nalezneme vždy takové řešení, které se nejlépe hodí do vašich prostor. Může se jednat o rodinné domy, bytové jednotky, kancelářské prostory, ordinace, obchody či velké komplexy.

 

Podívejte se na bližší informace o jednotlivých variantách.

Klimatizace domů Klimatizace do práce

Výpočet výkonu klimatizace

Pomůžeme vám vybrat odpovídající chladící výkon přímo pro vaše prostory

K určení velikosti potřebného chladícího výkonu pro konkrétní prostory je potřeba vzít v úvahu více aspektů. Součástí námi zpracovaného návrhu je proto také výpočet, na základě kterého vám pomůžeme vybrat vhodné produkty.

 

Pomůžeme vám vybrat odpovídající chladící výkon přímo pro vaše prostory

Správná volba typu klimatizace

Klimatizační jednotky jsou vyráběny v mnoha provedeních, což umožňuje vybrat si vhodný typ pro každý prostor. Například pro velké objekty nebo komerční budovy existují rozsáhlé a komplexní systémy vzduchotechniky. Oproti tomu pro menší objekty, tedy domy, byty či jednotlivé místnosti, máme k dispozici jednodušší typy.

Mobilní klimatizace

Do kategorie nejmenších modelů patří mobilní klimatizace. Ty jsou primárně určené pro jednoduché lokální chlazení malých prostor a místností do 50 m³. Technicky jde o samostatné, volně stojící zařízení, které lze libovolně přemístit. Mobilní klimatizační jednotky jsou opatřeny vývodem teplého vzduchu, který obvykle směřuje z okna nebo přes zeď ven. Vyznačují se velkou hlučností a nižší účinností, jelikož se horký vzduch kolem odvodu teplého vzduchu vrací zpět do místnosti.

Splitové neboli dělené klimatizace

Tento typ klimatizací může sloužit nejen k chlazení objektů během horkých letních dní, ale i k jeho přitápění během zimních měsíců. Název tohoto typu klimatizace plyne z rozdělení na vnitřní a venkovní jednotku, které jsou vzájemně propojené. Celý systém je napevno zabudován na požadovaném místě.

 

Mezi hlavní výhody patří zejména vysoká účinnost a velmi tichý provoz. Hodí se tedy jak pro byty a rodinné domy, tak pro větší objekty a komerční budovy.

Klimatizace do bytů a domů

Příjemné prostředí, kam se budete po náročném pracovním dni rádi vracet je správně klimatizované

Po celém dni, ať už jej strávíme jakkoli, se obvykle těšíme domů, kde si odpočineme. Abychom se ve svém domě či bytě cítili skutečně příjemně, potřebujeme k tomu také optimální teplotu.

Tu oceníme zejména za horkého letního období, kdy vysoké teploty venku často neklesají ani během noci, kdy si potřebujeme odpočinout, abychom mohli prožít další aktivní a úspěšný den.

 

Díky dnešním technologiím toho lze poměrně jednoduše dosáhnout pořízením vhodné klimatizační jednotky. Pomůžeme vám s výběrem vhodného řešení jak do rodinného domu, tak do bytu jakékoliv velikosti.

Připravili jsme pro vás akční nabídku pro prvních 100 objednávek klimatizace

Více o nabídce
dilna

Dílna

domacnost

Domácnost

chata

Chata

kancelar

Kancelář

Klimatizace do firem

Získejte optimální prostředí pro práci - rozdíl poznáte Vy i Vaši zákazníci a zaměstnanci

Mezi důležité aspekty pracovní pohody, která přímo ovlivňuje výsledky práce, patří teplota v kanceláři. Díky vhodnému prostředí se vy i vaši zaměstnanci můžete plně soustředit na práci.

Financování klimatizace

Pokud si přejete cenu za pořízení klimatizace rozložit do více částí, zařídíme vše potřebné díky spolupráci se společností Inbank. Stačí když podepíšete smlouvu a můžete začít využívat všech výhod, které klimatizované pracovní prostředí nabízí.

Více o financování

Pořízením klimatizace do vaší kanceláře získáte optimální pracovní prostředí, které vám umožní zůstat produktivní za jakéhokoli počasí a venkovní teploty. S návrhem vhodného řešení vám rádi pomohou naši odborníci, kteří připraví projekt na míru včetně cenové nabídky.

 

Aktuální cena klimatizace včetně montáže je uvedena na stránce akční nabídka. Pokud jste plátci DPH, zaplatíte nám přesně tolik, protože montáž klimatizace je fakturována v režimu přenesené daňové povinnosti. Pokud nejste plátci DPH, musíme k ceně připočíst ještě 21 % DPH.

Průběh instalace klimatizace od 81klima

Od návrhu až po profesionální a šetrnou realizaci a předvedení

Profesionální a šetrná montáž klimatizace od 81 klima

Celý proces instalace máme od začátku až do konce navržený a optimalizovaný tak, aby trval co nejkratší dobu. Celá instalace je prováděna našimi profesionálními odborníky, kteří si kladou za cíl kvalitu a čistě odvedenou práci.

 

Od začátku až do konce komunikujete s jedním přiděleným odborníkem. Ten s vámi vše dohodne a provede i závěrečné předání. Vše, na čem se na začátku domluvíte, bude provedeno a na konci předáno.

1
Instalace klimatizačních rozvodů a stavební práce

V prvním kroku provedeme instalaci všech rozvodů a související stavební práce. Naši pracovníci jsou vybaveni značkovým nářadím BOSCH a HILTI, takže všechno potřebné vrtání je rychlé a zanechá minimální množství odpadu a suti.

2
Instalace odvodu kondenzátu a zapravovací práce
Druhý krok spočívá v instalaci odvodu kondenzátoru a souvisejících pracech. Rozvody jsou tedy nainstalovány v krycích lištách tak, aby zůstala zachována vizuální stránka vašich prostor.
3
Instalace vnitřní klimatizační jednotky, propojení obvodů a úklid
Další částí je instalace vnitřní jednotky, následné propojení všech obvodů a důkladný úklid veškerého odpadu, který v průběhu prací vznikne. A to včetně jeho odvozu a likvidace.
4
Instalace venkovní jednotky, napuštění chladivem
Předposledním krokem je zapojení venkovní jednotky do chladícího okruhu a její napuštění chladivem.
5
Zprovoznění, předvedení a zaškolení

Poslední část spočívá již v potřebných pracech na zprovoznění celého systému. Pak již odklidíme zbývající nepořádek a celý systém vám předvedeme, abyste věděli, jak vaši novou klimatizaci správně ovládat a používat.

Tipy k používání klimatizace
Po celkovém zprovoznění a předvedení vám dáme i několik praktických rad, jak klimatizaci používat v závislosti na různých situacích a podmínkách. Na několik z nich se můžete podívat již nyní.
sipka

Praktické rady k používání klimatizace

Zůstaňte zdraví i s klimatizací - stačí se držet několika málo pravidel

Klimatizace jsou samy o sobě zdravotně nezávadné. Pokud jsou správně využívané, pravidelně udržované a nainstalované na správném místě, nemusíte se bát, že by vás jakýmkoli způsobem ohrožovaly.
V naší praxi se často setkáváme s tím, že ne všichni majitelé klimatizací je dokážou správně nastavit. Proto jsme pro vás připravili návod, jak se vyvarovat základním chybám při používání klimatizací.

Teplotní rozdíl maximálně 5-7 stupňů

Teplota okolo 20 stupňů je sice ideální pokojovou teplotou, to ovšem v letních měsících neplatí. Pokud je tedy venku teplota 35 stupňů Celsia, měla by mít klimatizace nastaveno minimálně 28 až 30 stupňů Celsia.

 

Ve skutečnosti by měla být teplota dokonce o dva až tři stupně Celsia vyšší. Je tomu proto, aby organizmus neutrpěl šok v důsledku příliš vysokých teplotních rozdílů. V tomto ohledu jsou nejcitlivější děti a starší lidé, přesto byste neměli tuto skutečnost podceňovat ani u ostatních věkových kategorií.

Vyvarujte se rychlých změn teplot

Zejména v letních měsících pamatujte na to, že rychlé a časté změny teploty nejsou ideální a mohou způsobovat komplikace. Než se tedy vydáte z chladné kanceláře nebo klimatizovaného pokoje do horkých ulic, zůstaňte třeba chvíli sedět v neklimatizované chodbě a napijte se minerálky. Předejdete tak teplotnímu šoku, který by vaše tělo jinak mohlo utrpět.

Klimatizace a vlhkost vzduchu

Klimatizační jednotka má tendenci vzduch mírně vysušovat. Možná jste si všimli, že v klimatizovaných místnostech nemá člověk žízeň tak často, jako při pobytu na slunci. Proto je třeba pamatovat na dostatečný pitný režim, případně zajistit jiný způsob zvlhčování místnosti. K tomu jsou ideální dobře zalité květiny nebo třeba menší fontánka.

 

Pamatujte, že ideální vlhkost vzduchu by se měla pohybovat mezi 40 a 50 procenty. Vyšší či nižší hodnoty jsou považovány za rizikové.

Vhodné umístění klimatizace

Ačkoli se může na první pohled zdát příjemné nechat na sebe přímo foukat chladný vzduch z klimatizace, ve skutečnosti se nejedná o dobrý nápad. My na tuto skutečnost při návrzích umístění klimatizací pamatujeme, pokud byste se ale ocitli v místě, kde byla klimatizace z jakéhokoli důvodu umístěna nevhodně, pokuste se dostat z přímého dosahu vývodu chladného vzduchu.

Servis a údržba bytové klimatizace

Záruční i pozáruční servis, pravidelná údržba - tedy cesta k dlouhé životnosti klimatizace

Přejeme si, aby vám naše klimatizace dobře sloužila co nejdelší dobu. Proto se kromě samotné instalace klimatizací zabýváme také jejich servisem a údržbou, tedy čištěním, doplňováním a seřizováním.

 

Výkon a životnost klimatizace ovlivňuje především čistota. Pokud je zařízení zaneseno nečistotami, dochází jednak ke snížení přenosu tepla (v praxi tedy nižšímu výkonu chlazení), ale zejména k vyššímu tlaku v klimatizačním okruhu, což vede k zatížení kompresoru. Jeho dlouhodobé přetěžování pak může způsobit i nefunkčnost zařízení.

 

Pravidelný servis a údržba se tedy určitě vyplatí. Kromě těchto aspektů vede čistá klimatizace k nižší spotřebě elektrické energie.

 

Pravidelně čištěná a udržovaná klimatizace v sobě nedrží bakterie a další látky, které způsobují nezdravé prostředí. Jedná se tedy o jeden z hlavních faktorů prevence onemocnění. Jejich riziko totiž při provozu zanesených a nečištěných klimatizacích významně roste.

Záruční i pozáruční servis od 81 klima

Kontaktujte nás

pozor

pozor

pozor

pozor

pozor

pozor

Informace o zpracování osobních údajů.