Praha a Čechy

Brno a Jižní Morava

Olomouc a Ostrava

Plzeň a Karlovy Vary

Hradec a Pardubice

České Budějovice

Instalace klimatizace:
Nejdůležitější informace

Přehled všeho nejdůležitějšího v oblasti instalace klimatizace. Jak správně vybrat klimatizaci, s jakým výkonem, jak o ni pečovat a servisovat, případně jaká je vhodná teplota pro klimatizování?

Jaký výkon klimatizace zvolit?

Instalace klimatizací do bytů a domů

Instalace klimatizací do firemních prostorů

Průběh instalace klimatizace od 81klima

Zůstaňte zdraví i po instalaci klimatizace

Servis a údržba bytové klimatizace

Tepelnou pohodu zajistí instalace klimatizace

Je prokázáno, že člověk se cítí nejlépe při okolních teplotách v rozmezí přibližně 21° až 24° stupňů Celsia. Vyšší či nižší teploty pak vyvolávají nepříjemné pocity, které ovlivňují celkovou pohodu člověka.

 

Instalace klimatizace nám zajistí pohodu při práci i ve volném čase. V práci nám umožňuje se lépe soustředit, děláme méně chyb a příjemněji komunikujeme s kolegy a zákazníky. Ve volném čase nám naopak umožňuje kvalitně relaxovat a soustředit se plně na to, co nás skutečně baví.

Topení klimatizací

K dosahování našich cílů pomůže instalace klimatizace

Pokud se budeme cítit dobře, budeme schopni lépe dosahovat svých cílů a plnit si naše přání. V dnešní době již máme možnost si prostředí přizpůsobit. Děláme to každý den, aniž bychom nad tím dlouze přemýšleli. Obklopujeme se příjemnými lidmi, pořizujeme si dekorace a květiny, používáme barvy, které se nám líbí, nebo se díváme na pěkné obrazy.

 

Prostřednictvím klimatizace je možné si přizpůsobit teplotu v místnosti, ve které se právě nacházíme. A to například vhodným výběrem a odbornou instalací klimatizace.

Jak správně vybrat klimatizaci
Klimatizace Syen pomáhá dosahovat našich cílů

Instalace klimatizace do bytu, domu, kanceláře či obchodu

Instalace klimatizace je možná v rodinném domě, bytě, kanceláři, ordinaci, obchodu, ordinace, nebo velkém komplexu. Díky široké paletě klimatizačních jednotek nalezneme vždy nejlepší řešení přímo pro vaše prostory.


Podívejte se na bližší informace o instalaci klimatizací:

Klimatizace do bytu Klimatizace do domu

Jak provést výpočet výkonu klimatizace? Vhodný výkon klimatizační jednotky navrhneme přímo u Vás

Během odborného zaměření naším technickým zástupcem projdeme veškeré důležité body jako je výkon i příkon klimatizační jednotky, nebo možnosti umístění klimatizace. Dle velikosti objektu a Vašeho zadání navrhneme nejlepší řešení prostřednictvím splitové, nebo multisplitové klimatizace.

Potřebný výkon klimatizace pro Vaše prostory vypočítáme

K výpočtu chladícího výkonu klimatizační jednotky pro konkrétní prostory je potřeba vzít v úvahu více aspektů. Součástí námi zpracovaného návrhu je proto také výpočet, na základě kterého Vám pomůžeme vybrat vhodné produkty.

 

Vypočítáme potřebný chladící výkon klimatizace pro Vaše prostory

Dostatečný výkon klimatizace není to jediné důležité!

Klimatizace jsou vyráběny v mnoha provedeních, což umožňuje vybrat si vhodný typ pro každý prostor. Například pro velké objekty nebo komerční budovy existují rozsáhlé a komplexní systémy vzduchotechniky. Oproti tomu pro menší objekty, tedy domy, byty či jednotlivé místnosti, máme k dispozici klimatizace nástěnné.

Jak funguje mobilní klimatizace oproti nástěnné klimatizační jednotce?

Do kategorie nejmenších modelů patří mobilní klimatizace. Ty jsou primárně určené pro jednoduché lokální chlazení malých prostor a místností do 50 m³. Technicky jde o samostatné, volně stojící zařízení, které lze libovolně přemístit. Mobilní klimatizační jednotky jsou opatřeny vývodem teplého vzduchu, který obvykle směřuje z okna nebo přes zeď ven. Vyznačují se velkou hlučností a nižší účinností, jelikož se horký vzduch kolem odvodu teplého vzduchu vrací zpět do místnosti.

Mobilní klimatizace

Splitové a multisplitové nástěnné klimatizace

Splitové a multisplitové nástěnné klimatizace slouží nejen k chlazení domů, bytů i firem během horkých letních dnů, ale i k jejich vytápění během zimních měsíců. Tento typ klimatizací se dělí na jednotku venkovní a vnitřní (v případě multisplitové pak na více vnitřních klimatizačních jednotek), které jsou vzájemně propojené. Systém je napevno zabudovaný na požadovaném místě.


Mezi hlavní výhody nástěnné klimatizace patří zejména vysoká účinnost a velmi tichý provoz. Hodí se tedy jak pro byty a rodinné domy, tak pro větší objekty a komerční budovy.

Nástěnná klimatizace Multisplitová klimatizace

Odborná instalace klimatizace do bytu a rodinného domu s 81klima

Jak vytvořit příjemné prostředí k odpočinku do kterého se po celém dni budete rádi vracet? A co potřebujeme abychom se ve svém domě či bytě cítili skutečně příjemně? Potřebujeme k tomu také optimální teplotu.

Optimální teplotu v domě nebo bytě za horkého letního období, kdy vysoké teploty venku často neklesají ani během noci nám snadno zajistí instalace klimatizace. Využijte ji a odpočiňte si, ať můžete prožít další aktivní a úspěšný den.


Díky dnešním technologiím lze poměrně jednoduše příjemné teploty v domě i bytě zajistit pořízením vhodné klimatizační jednotky. Náš technický zástupce Vám s výběrem nejlepšího řešení přímo pro vás rád pomůže.

Připravili jsme pro vás akční nabídku pro prvních 100 objednávek klimatizace

Více o nabídce
Ideální řešení jak chladit, nebo topit na chatě je prostřednictvím klimatizace. Odborná instalace od 81klima.cz

Chata

Potřebujete zajistit teplo, nebo chlad ve Vaší dílně? Odborná instalace klimatizace od 81klima.cz

Dílna

Ať už se jedná o velkou nebo malou kancelář, zajistěte pro sebe i Vaše klienty příjemné prostředí | 81klima.cz

Kancelář

Zajistíme odbornou instalaci klimatizace do Vaší domácnosti. Instalujeme značky Syen, Samsung a další | 81klima.cz

Domácnost

Instalace klimatizace do Vaší firmy od 81klima

Prostřednictvím klimatizace získáte teplotně příjemné pracoviště během celého kalendářního roku. U našich klimatizací oceníte tichý chod, levný provoz, filtry vybavené ve vnitřní jednotce, nebo pravidelný servis.

Instalace klimatizace do objektu na splátky

Pro naše klienty zajišťujeme možnost si rozložit pořízení nové klimatizace do splátek. Zařídíme vše potřebné díky spolupráci se společností Inbank, jako je odborné zaměření prostor, vypracování nabídky, podepsání smlouvy a samotná instalace klimatizace. Pak už si jen užíváte příjemného prostředí ve Vaší domácnosti, firmě, chatě, nebo dílně.

Více o financování

Instalací klimatizace do Vaší kanceláře získáte optimální pracovní prostředí, které Vám umožní zůstat produktivní za jakéhokoli počasí a venkovní teploty. S návrhem nejlepšího řešení Vám rádi pomohou naši techničtí zástupci, kteří připraví projekt na míru včetně cenové nabídky.

 

Aktuální cena klimatizace včetně montáže je uvedena na stránce akční nabídka. Pokud jste plátci DPH, zaplatíte nám přesně tolik, protože montáž klimatizace je fakturována v režimu přenesené daňové povinnosti. Pokud nejste plátci DPH, musíme k ceně připočíst ještě 21 % DPH.

Jaký je průběh instalace klimatizace od 81klima?

Profesionální a šetrná instalace klimatizací | 81klima

Celý proces instalace klimatizace máme od začátku až do konce navržený a optimalizovaný tak, aby trval co nejkratší dobu. Instalace je provedena vlastními montážními týmy, kteří si kladou za cíl kvalitu a čistě odvedenou práci.

 

Technický zástupce, který u Vás provede zaměření pro umístění klimatizace je Vám k dispozici v případě dotazů až do finálního předání zakázky. Před předáním zakázky Vám vysvětlíme ovládání, obeznámíme s návrhem termínu servisů, předáme manuál a popřejeme pohodové dny s Vaší novou klimatizací.

1

Instalace klimatizačních rozvodů a stavební práce

V prvním kroku provedeme instalaci všech rozvodů a související stavební práce. Naši pracovníci jsou vybaveni značkovým nářadím BOSCH a HILTI, takže všechno potřebné vrtání je rychlé a zanechá minimální množství odpadu a suti.

2

Instalace odvodu kondenzátu a zapravovací práce

Druhý krok spočívá v instalaci odvodu kondenzátoru a souvisejících pracech. Rozvody jsou tedy nainstalovány v krycích lištách tak, aby zůstala zachována vizuální stránka vašich prostor.
3

Instalace vnitřní klimatizační jednotky, propojení obvodů a úklid

Další částí je instalace vnitřní jednotky, následné propojení všech obvodů a důkladný úklid veškerého odpadu, který v průběhu prací vznikne. A to včetně jeho odvozu a likvidace.
4

Instalace venkovní jednotky, napuštění chladivem

Předposledním krokem je zapojení venkovní jednotky do chladícího okruhu a její napuštění chladivem.
5

Zprovoznění, předvedení a zaškolení

Poslední část spočívá již v potřebných pracech na zprovoznění celého systému. Pak již odklidíme zbývající nepořádek a celý systém vám předvedeme, abyste věděli, jak vaši novou klimatizaci správně ovládat a používat.

Tipy k používání klimatizace

Po celkovém zprovoznění a předvedení vám dáme i několik praktických rad, jak klimatizaci používat v závislosti na různých situacích a podmínkách. Na několik z nich se můžete podívat již nyní.
sipka

Zůstaňte zdraví i po instalaci klimatizace

Klimatizace jsou samy o sobě zdravotně nezávadné. V případě že jsou vhodně využívané, pravidelně servisované a nainstalované na optimálním místě, nemusíte se bát, že by vás nebo vaše blízké jakýmkoli způsobem ohrožovaly.
V naší praxi se často setkáváme s tím, že ne všichni majitelé klimatizací je dokážou správně nastavit. Proto jsme pro vás připravili návod, jak se vyvarovat základním chybám při používání klimatizací.

Teplotní rozdíl by se měl pohybovat v rozmezí 5-7 stupňů

Teplota okolo 20 stupňů je sice ideální pokojovou teplotou, to ovšem v letních měsících neplatí. Pokud je tedy venku teplota 35 stupňů Celsia, měla by mít klimatizace nastaveno minimálně 28 až 30 stupňů Celsia.

 

Ve skutečnosti by měla být teplota dokonce o dva až tři stupně Celsia vyšší. Je tomu proto, aby organismus neutrpěl šok v důsledku příliš vysokých teplotních rozdílů. V tomto ohledu jsou nejcitlivější děti a starší lidé, přesto byste neměli tuto skutečnost podceňovat ani u ostatních věkových kategorií.

Pro organismus nesvědčí rychlé změny teplot

Zejména v letních měsících pamatujte na to, že rychlé a časté změny teploty nejsou ideální a mohou způsobovat komplikace. Než se tedy vydáte z chladné kanceláře nebo klimatizovaného pokoje do horkých ulic, zůstaňte třeba chvíli sedět v neklimatizované chodbě a napijte se minerálky. Předejdete tak teplotnímu šoku, který by vaše tělo jinak mohlo utrpět.

Klimatizace a vlhkost vzduchu

Klimatizační jednotka má tendenci vzduch mírně vysušovat. Možná jste si všimli, že v klimatizovaných místnostech nemá člověk žízeň tak často, jako při pobytu na slunci. Proto je třeba pamatovat na dostatečný pitný režim, případně zajistit jiný způsob zvlhčování místnosti. K tomu jsou ideální dobře zalité květiny nebo třeba menší fontánka.

 

Pamatujte, že ideální vlhkost vzduchu by se měla pohybovat mezi 40 a 50 procenty. Vyšší či nižší hodnoty jsou považovány za rizikové.

Ideální umístění vnitřní jednotky nástěnné klimatizace

Ačkoli se může na první pohled zdát příjemné nechat na sebe přímo foukat chladný vzduch z klimatizace, ve skutečnosti se nejedná o dobrý nápad. My na tuto skutečnost při návrzích umístění klimatizací pamatujeme, pokud byste se ale ocitli v místě, kde byla klimatizace z jakéhokoli důvodu umístěna nevhodně, pokuste se dostat z přímého dosahu vývodu chladného vzduchu.

Záruční i pozáruční servis, pravidelná údržba - tedy cesta k dlouhé životnosti klimatizace

Přejeme si, aby vám naše klimatizace dobře sloužila co nejdelší dobu. Proto se kromě samotné instalace klimatizací zabýváme také jejich servisem a údržbou, tedy čištěním, doplňováním a seřizováním.

 

Výkon a životnost klimatizace ovlivňuje především čistota. Pokud je zařízení zaneseno nečistotami, dochází jednak ke snížení přenosu tepla (v praxi tedy nižšímu výkonu chlazení), ale zejména k vyššímu tlaku v klimatizačním okruhu, což vede k zatížení kompresoru. Jeho dlouhodobé přetěžování pak může způsobit i nefunkčnost zařízení.

 

Pravidelný servis a údržba se tedy určitě vyplatí. Kromě těchto aspektů vede čistá klimatizace k nižší spotřebě elektrické energie.

 

Pravidelně čištěná a udržovaná klimatizace v sobě nedrží bakterie a další látky, které způsobují nezdravé prostředí. Jedná se tedy o jeden z hlavních faktorů prevence onemocnění. Jejich riziko totiž při provozu zanesených a nečištěných klimatizacích významně roste.

Záruční i pozáruční servis klimatizací | 81klima

Domluvte si termín návštěvy
našeho technického zástupce

Po vyplnění kontaktního formuláře Vás bude kontaktovat naše milá kolegyně ze zákaznické podpory. Zodpoví veškeré dotazy a společně vyberete ideální termín pro návštěvu našeho technického zástupce.

pozor

pozor

pozor

pozor

pozor

pozor

Informace o zpracování osobních údajů.